”Minik Yürekler” kumbaralarını ihtiyaç sahipleri için açtı

623 0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Plettenberg t beldesinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii Kur’an Kursu öğrencileri, kumbaralarını ihtiyaç sahipleri için açtı.

Plettenberg DİTİB Eyüp Sultan Camii kız ve erkek gençlik kolu üyeleri ile Kur’an Kursu öğrencileri kumbaralarında biriktirdiklerini ve harçlıklarını din görevlisi Abdullah Kandemir ve kadınlar kolu başkanı Nurgül Özhan’a teslim etti.

Kur’an kursu öğrencilerinden anlamlı destek

Gençlerin ve minik öğrencilerin küçük yaşlarına rağmen yapmış oldukları bağışın çok anlamlı olduğunu ifade eden din görevlisi Abdullah Kandemir, çocukların kendilerine ve velilerine teşekkür etti.

Kandemir, şunları kaydetti: “DİTİB tarafından yardım faaliyetleri kapsamında yürütülen bu anlamlı kampanyaya gençlerimiz ve çocuklarımız da duyarsız kalmadı. Aileleriyle birlikte destek verdiler. Kumbaralarında biriktirdiklerini ve harçlıklarını sadaka olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerine göndermek için yaptıkları bu katkı takdire şayandır. Böyle çocukların yetişiyor olması geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.”

Din görevlisi Abdullah Kandemir ve kadınlar kolu başkanı Nurgül Özhan, güne özel öğrencilere kitap ve çiçek hediye vererek mukabelede bulundu.

Ercüment Aydın / Plettenberg

Related Post