Görme engelli Nuray’ın Kur’an okuma azmi

443 0

Almanya’nın Duisburg şehrinde yaşayan ve doğuştan görme engelli Nuray, Elifba‘dan başlayarak Kur’an-ı Kerim’e geçme azmi büyük takdir topladı.

Duisburg – Meiderich DİTİB Hacı Bayram Camii’nde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler kurslarına katılan 11 yaşındaki Nuray Sarıkaya üç aylık bir eğitim sonunda Kur’an-ı Kerim’e geçti. Doğuştan görme engelli olan Nuray, kabartma yazı olarak bilinen ‚Braille alfabesi‘ ile Elifba‘dan başlayarak Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin sevincini yaşadı.

Nuray’ın gayretini takdirle karşıladıklarını ifade eden Din görevlileri Hüseyin Yavaş, Feyzullah Taşçı, Havva Öztürk ve Dernek Başkanı Bahattin Turgut, „Nuray kızımızın azmi takdire şayandır. Derneğimizin, kurs arkadaşlarının övünç kaynağı oldu. Gözü görmemesine rağmen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyabiliyor. Kendisini, anne ve babasını Kur’an öğrenme azminden dolayı tebrik ediyoruz.“ şeklinde konuştu.

Gözlerinin görmemesinin bir şeyleri başarabilmeye engel olmadığını vurgulayan din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk, „Nuray ile Elifba’dan başlayarak Kur’an-ı Kerim’e geçtik. Nuray inandı ve başardı. Arkadaşlarıyla birlikte bir şeyleri öğrenmeye görmenin engel olmadığına şahit olduk. Başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın / Duisburg

Related Post

DİTİB’de Mevlid Kandili coşkusu

Posted by - 28. Oktober 2020 0
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi “Mevlid Kandili” dolayısıyla Köln DİTİB Merkez Camii’nde Mevlid-i Nebi özel programı…

2019 Yılı Almanya finalleri tamamlandı

Posted by - 5. April 2019 0
2019 Yılı Almanya finalleri tamamlandı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) hafta sonu Almanya geneli bölge birincilerinin katıldığı yarışmalara ev…