DİTİB’de ramazanın ilk teravih namazı kılındı

403 0

Almanya’da koronavirüs salgını sebebiyle ibadete bir süre ara verilen camilerin bir kısmında, alınan kurallar çerçevesinde bu yılın ilk teravih namazı eda edildi.

Teravih namazını eda etmek için Köln DİTİB Merkez Camii’ne gelen cemaatin irtibat bilgileri kayıt altına alındı ve girişte eller dezenfekte edildikten sonra maske ve seccadelerle camiye girildi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Merkez Camiii’ndeki teravih namazını Genel Başkan Kazım Türkmen kıldırdı.

Namaz sonrası açıklama yapan Türkmen, “Allah’a çok şükür ilk teravih namazımızı Köln DİTİB Merkez Camii’mizde eda ettik. Son üç teravih namazı kaldı, buna da şükür. Bu sene teravih namazı kılamamıştık, özlemiştik. Bu akşam ilk teravih namazımızı kıldık, yarın ve bir sonraki gün de kılacağız. Büyük bir aşk ile hasretle gelecek sene ramazanı bekleyeceğiz.” dedi.

Camide belirlenen kurallar dahilinde vakit, cuma ve bayram namazları kılınacağını söyleyen Türkmen, “Bundan sonra camimizde Cuma ve bayram namazlarımızı yine bu akşam kıldığımız gibi belli bir mesafeye dikkat ederek, maskelerimizle ve kendi özel seccadelerimizle vakit namazlarımızı inşallah camimizde kılacağız. Allah’tan niyazım bizleri en kısa zamanda bütün bu hastalıklardan kurtulmuş olarak camimize kavuşturmasıdır. Gelecekte de insanlığı böyle bir hastalıktan muhafaza etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.


Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Yuya Osako sakatlandı

Posted by - 1. August 2017 0
FC Köln’ün golcüsü Yuya Osako sakatlandı. FC Bologna ile yapılan karşılaşmada ayak bileğinden sakatlanan Yuya Osako, takımın yaptığı antremana sakatlığından…