DİTİB gönüllüleri Malatya’da tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti

128 0

Deprem bölgesinde yürütülen faaliyetlere katılmak üzere Malatya’ya giden Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) gönüllüleri, deprem nedeniyle yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret etti.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan ile DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi ve NRW Essen Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Recep Bal, Berlin Eyalet Birliği Başkanı Yakup Ayar ve Balve Mimar Sinan Camii Başkanı Özkan Güler’den oluşan DİTİB gönüllüleri, Malatya Turgut Özal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti.

Hastanede tedavi gören depremzedeleri ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ileten gönüllüler, Almanya’dan DİTİB teşkilatı üyelerinin, cemaatinin ve hayırseverlerin selam ve dualarını getirdiklerini güller takdim ederek iletti.

Ziyarette duygulu anlar yaşandı

DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Alptekin, ziyarette duygulu anlar yaşadıklarını ifade etti. Her birinin hayatla ilgili ayrı ayrı beklentileri, enkaz altında yaşadıklarını dinleyince gözyaşlarına hakim olamadıklarını söyleyen Alptekin, “Moral vermek, Almanya’daki kardeşlerinin tek yürek olarak yanlarında olduğunu hissettirmek için ziyareti planladık. Almanya’daki kardeşlerinin geçmiş olsun dileklerini ve dualarını ilettik. Keşke uzun süreli kallabilsek ve buradaki insanların gönüllerine dokunabilsek. Böyle bir hizmette bulunmaktan huzur duyduk, erken dönüyor olmaktan da hüzünlüyüz. Ayrıca 5 gün sonra enkaz altından gülümseyerek çıkan Melek kızımızı ziyaret ettik, o da odasında gülüşleriyle yüreklerimizi ısıttı” diye konuştu.

Hastanede tedavi gören depremzedeler ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Bu zor günümüzde bizleri enkazdan çıkaran arama ve kurtarma ekipleri de ve hastanede bizleri ziyaret eden sizler de kahramansınız. Almanya’dan bizleri ziyaret için geldiniz, sağolun. Allah herkesin yardımcısı olsun. Vefat edenlere Allah rahmet eylesin, bizim gibi yaralılara acil şifalar versin. İnşallah en kısa zamanda sağlığımıza kavuşacağız.“ ifadelerini kullandı.

DİTİB gönüllüleri, ziyaret imkanı tanıdkları için hastane başhekimi ve müdürüne teşekkür etti.

DİTİB gönüllüleri, ayrıca depremzedelere ve sahada çalışan ekiplere yemek ikramında bulundu, aileleri çadırlarında ziyaret etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post