DİTİB Genel Başkanı Türkmen’den FC Köln’e teşekkür

472 0

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Köln’ün 2020-2021 sezonunda deplasmanda giyeceği formanın üzerinde DİTİB Köln Merkez Camii silüetinin yer almasına ilişkin DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, FC Köln’e teşekkür etti.

Köln’ün çok kültürlü yapısına uyan güzel bir örnek

FC Köln futbol takımının 2020-2021 sezonunda deplasmanda giyeceği formanın üzerinde DİTİB Merkez Camii siluetinin yer almasının kendileri açısından sevindirici olduğunu ifade eden Türkmen, “Köln çok kültürlü bir şehirdir. FC Köln formasında da hem Dom Katedrali’nin hem de DİTİB Merkez Camii’nin yer alması Köln’ün çok kültürlü yapısına uyan güzel bir örnek oluşturmuştur“ dedi.

Spor kardeşlik, dostluk, dayanışma ve paylaşmaktır

Türkmen şöyle devam etti: „Dünya futboluna birçok yıldız yetiştiren Almanya’nın köklü ve Köln şehrinin en popüler spor kulübü FC Köln Takımı’nın bu hareketi sporun kardeşlik, dostluk, dayanışma ve paylaşmanın en güzel örneğinin bir ifadesi olmuştur. Bu manada Köln DİTİB Merkez Camii’nin formada yer alması bizim açımızdan gurur vesilesidir. FC Köln Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Köln Camisi sadece Türklere değil, Köln’e ait bir camidir, Köln’ün bir simgesidir, şehrin silüetinde yerini almış bir yapı ve mimari şaheserdir.“

2020-2021 sezonunda tüm kulüplere başarı temennisinde bulunan Türkmen, „FC Köln’e ve tüm kulüplere başarılar diliyorum. Centilmence bir sezon geçmesini temenni ediyorum“ dedi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Almanlardan çifte standart

Posted by - 27. Mai 2018 0
“Oylar HDP’ye” başlığı altında Almanya’nın Köln kentinde bir ara gelen HDP’liler yaklaşık bin 500 kişinin katılımıyla seçim mitingi yaptı. Mitinge…