DİTİB gençlerinden “Soğuk Bir Günde, Sıcak Bir Yardım” kampanyası

346 0

“Soğuk Bir Günde, Sıcak Bir Yardım” sloganıyla bir araya gelen DİTİB’li gençler sokakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine battaniye ve kumanya yardımında bulundu.

Essen DİTİB Eyalet Bölge Gençlik Birliği, pandemi süreci ve soğuk hava koşullarının etkili olduğu kış ayında sokakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine “Soğuk Bir Günde, Sıcak Bir Yardım” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Essen DİTİB Eyalet Bölge Gençlik Birliği gençler arasında toplayarak hazırladıkları yardım paketleri, Essen ve Dortmund şehirlerinde sokakta yaşayan 50’ye yakın ihtiyaç sahibine dağıtıldı.

Battaniye, hazır makarna ve çorba, çikolata, çay, su, mevye suyu, eldiven ve termo bardaktan oluşan yardım paketlerini, DİTİB’li gençler ihtiyaç sahiplerine bizzat kendileri teslim etti.

Komşusu açken, tok yatan bizden değildir

Farkındalığın artması ve iyiliklerin çoğalması amacıyla bu kampanyayı başlattıklarını ifade eden Essen DİTİB Eyalet Bölge Gençlik Birliği başkanı Sefa Ateş, “Üçüncü nesil geçler olarak burada doğduk, burada büyüdük. Bu toplumun parçasıyız. ‚Komşusu açken, tok yatan bizden değildir‘ diyen peygamberimizin ümmeti olarak, komşu hakkı ve paylaşım anlayışıyla yola çıktık. Yaşadığımız toplumda ihtiyaç sahibi insanların bir değer olduğunu gösterdik. ‘Soğuk Bir Günde, Sıcak Bir Yardım’ sloganıyla düzenlediğimiz kampanya ile bu soğuk kış gününde onların üzerlerini örtmek, bir farkındalık oluşturmak istedik” dedi.

Bu faaliyeti sadece bir kampanya olmaktan ziyade maneviyatı yükselten bir eylem olduğunu söyleyen Essen DİTİB Eyalet Bölge Gençlik Birliği başkan yardımcısı Seher Doğan da, “İlk başta olan önyargılarımda haksız olduğumun bir ispatıydı. Çok samimi insanlarla karşılaştık. Bazıları ise, daha muhtaç sahibi olanlar var diye, yardımımızı kabul etmediler. Bu cümleler ruhumu ısıttı ve ne kadar bencil olduğumuzu bana hatırlattı. Çok daha fazlasına sahip olduğumuz halde, daha fazlası için çabaladığımızı bir kez daha anlamış oldum. Benim ve arkadaşlarımın ziyadesiyle maneviyatını yükselten bir kampanya oldu.” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post