DİTİB dernek yöneticileri gelişim semineri

368 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Düsseldorf Bölge Birliği “Dernek Yöneticileri Gelişim Semineri” Antalya‘da yapıldı.

Seminere Almanya Din Hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen, Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, Eyalet Bölge Birliği Başkanı Ersin Özcan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı Türkler Daire Başkanı Mümin Şener, Yurtdışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkan V. Suat Okuyan, Müslüman Ülke ve Topluluklar Daire Başkanı Ensari Yentürk, Avrasya Ülkeleri Daire Başkanı V. Ömer Faruk Savuran, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut ve Antalya İl Müftüsü Osman Artan katıldı.

“Dini ve sosyal hizmetler bağlamında DİTİB’in dünü, bugünü, geleceği ve gençlere yönelik yeni perspektifler” konularının ele alındığı seminerle ilgili açıklama yapan Düsseldorf DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Ersin Özcan, eğitimin sürekli kendisini yenilemesi ve güncellenmesi gerektiğine dikkat çekti. Özcan, „Bu noktadan hareket ederek, bölgedeki dernek başkanları, kadın ve gençlik kollarının katılımıyla vizyonlarını genişletmek ve misyonlarını daha iyi bir şekilde tespit etmelerine yardımcı olabilmek amacıyla düzenlenen gelişim semineri verimli bir şekilde tamamlandı” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan katılan daire başkanlarının sunumları ve yol gösterici açıklamaları katılımcılar tarafından beğeni ve dikkatle izlendi.

Seminerde; eğitimden sosyal faaliyetlere, din hizmetlerinden dernek hizmetlerine kadar pek çok alanda bilgi, görgü ve tecrübe kazanıldı.

Seminere katılan Düsseldorf bölgesi DİTİB dernek başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkanları, seminerin çok verimli olduğunu, DİTİB iadiyet duygularını geliştirdiğini ve birçok kazanım sağladığını belirterek sonraki yıllarda bu seminerlerin devamını temenni ettiler.

Ercüment Aydın – Düsseldorf

Related Post

Aile Arasında

Posted by - 19. Dezember 2017 0
Aile Arasında Filmin senaristi ve oyuncularından Gülse Birsel ile başrol oyuncuları Engin Günaydın, Demet Evgar ve Erdal Özyağcılar, filmi Kşln…