DİTİB Almanya genelinde kurban bağış standları açıyor

759 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle yürütülen ‘2020 Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ kapsamında Almanya genelinde kurban bağış ve tanıtım standları açılıyor.

DİTİB ve TDV işbirliğinde yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ kapsamında  eyalet ve bölge merkezleri ile bağlı cemiyetlerde, bağışçıları vekâletle kurban kesim konusunda bilgilendirmek ve bağışlarını kabul etmek amacıyla standlar kuruluyor.

Köln DİTİB  Merkez Camii’ndeki kurban bağış ve tanıtım standının açılışında konuşan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte yürütülen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonunun Almanya genelinde sürdüğünü söyledi.

Bağışçıların PayPal üzerinden, havale yoluyla veya bizzat makbuz karşılığı kurban bağışında bulunabileceğini ifade eden Türkmen, şunları kaydetti: ”Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle iyiliği yeryüzünde egemen kılma çabası içinde olan Türkiye Diyanet Vakfı eliyle DİTİB olarak bayram sevincini bu Kurban Bayramında da mazlum ve mağdur coğrafyalara taşıma gayreti içerisindeyiz. Cemaatimizin destekleriyle dünya çapında 150 ülke ve 450 farklı bölgede, milyonlarca aileye umut olmanın ve onların dualarında yer bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganı ile yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ sayesinde adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzatıyoruz.”

Bu yıl kurban kesim bedellerinin 125 Euro olarak belirlendiğini ifade eden Türkmen, ”Bağış yapmak isteyenler, bağış stantlarımızın yanı sıra http://www.ditib.de/kurban/index.html adresinden online olarak kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi, Almanya genelindeki DİTİB derneklerimizin din görevlilerine makbuz mukabili bağışlarını yapabilirler.” şeklinde konuştu. Türkmen ayrıca, banka havale işlemlerinin 28 Temmuz tarihine kadar, DİTİB cami görevlilerine makbuz mukabili bağış işlemlerinin ise 31 Temmuz Cuma gününe kadar devam edeceğini ifade etti.

“Kurbanlarımızı paylaşarak gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize ulaşalım.”

Türkiye Diyanet Vakfı’nın yılların tecrübesiyle oluşturulan profesyonel ve teknolojik alt yapısıyla, her bir bağışçıyı ve her bir kurbanı titizlikle takip ettiğine dikkati çeken Türkmen, ”Bağışçılarımız kurban bağışı konusunda Teşkilatımıza önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir teveccüh gösteriyor. Biz de gösterdiğimiz hassasiyetle bu güvene layık olmaya gayret ediyoruz. Uzman kişilerce seçilip satın alınan kurbanlık hayvanların kesimi, hisse sahiplerinin isimleri teker teker okunarak dini esaslara uygun olarak yapılmakta ve güler yüzlü gönüllülerimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.” dedi.

‘2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ gösterilen yüksek teveccüh sebebiyle teşekkürlerini sunan Türkmen, tüm İslam âleminin yaklaşan Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

KÖYLÜOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Posted by - 1. August 2018 0
İskender Güngör IGMG Troisdorf camisi eski başkanı İhsan Köylüoğlu’nun 2 yaşındaki torunu İlyas Zeyd’i hayattan bir zeytin çekirdeği kopardı.  Talihsizce…