Bad Säckingen DİTİB Mimar Sinan Camii’ne hakaret içerikli mektup gönderildi

339 0

Almanya’da camilere gönderilen tehdit ve hakaret mektuplarına bir yenisi daha eklendi.
Baden-Württemberg eyaleti Bad Säckingen şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camii’ne hakaret içerikli mektup gönderildi.
Bad Säckingen DİTİB Mimar Sinan Camii’ne gönderilen mektupta, Fransız Charlie Hebdo dergisinin kapak fotoğrafının yer aldığı mektupta, İslama ve Müslümanlara yönelik hakaret içeren ifadeler yer aldı.
Camilerine gönderilen mektubu yerel yetkililerle paylaştıklarını söyleyen Bad Säckingen DİTİB Mimar Sinan Camii dernek başkanı Ahmet Fırat, iki yıl önce de cami derneklerine hakaret içerikli mektup gönderildiğini ifade etti.
Bugün saat 16.00 sularında posta yoluyla hakaret içerikli mektubun geldiğini ve yerel yetkililerle paylaştıklarını ifade eden Fırat, “Bundan önce gönderilen mektubun failleri bulunamamıştı, inşallah bu muktubun faili yada faailleri bulunur diye temenni ediyoruz” dedi.

Related Post

Köln’de Mevlid Kandili coşkusu

Posted by - 26. September 2023 0
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi “Mevlid Kandili” dolayısıyla Köln DİTİB Merkez Camii’nde Mevlid-i Nebi özel programı…

Afganistana sınırdışı

Posted by - 2. Juni 2017 0
Mülteci olarak Afganistan’dan Almanya’ya göç eden veya savaş nedeni ile kaçan bir çok kişi, iltica başvuruları red edildiği için sınırdışı…