Almanya’dan zor durumda olan İtalya ve Fransaya korona virüs yardımı

413 0


Almanya, artan vaka sayısıyla mücadele etmeye çalışan İtalya ve Fransa’da korona virüsü taşıyan hastaları tedavi etmek üzere ülkeye getirdi.

Saksonya Eyaleti Başbakanı Michael Kretschmer Pazartesi günü yaptığı açıklamada artan vaka sayısıyla baş etmeye çalışan İtalya’ya yardım etmek istediklerini, bu çerçevede hasta kabul edebileceklerini söylemişti. Bugün uçaklarla 8 korona virüsü taşıyan hasta tedavi edilmek üzere Leipzig kentine getirildi. Klinik sözcüsü Markus Bien ’Getirilen hastalardan ikisinin durumu kritik’ dedi.

Almanya’nın güneyinde Karlsruhe kenti yakınlarında bulunan Asklepios-Südpfalzklinik hastanesine Fransa’dan korona virüsü tedavisi görmek üzere iki hasta getirildi. Hastaneden yapılan açıklamaya göre Pazar günü getirilen hastalar solunum cihazlarına bağlandı.
Baden-Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann geçen hafta yaptığı açıklamada yoğun bakım yatağı konusundaki artan talebe karşın sıkıntı çeken Fransa’ya yardım teklif etmişti.

Related Post

Afganistana sınırdışı

Posted by - 2. Juni 2017 0
Mülteci olarak Afganistan’dan Almanya’ya göç eden veya savaş nedeni ile kaçan bir çok kişi, iltica başvuruları red edildiği için sınırdışı…