Almanya’da Türkçenin 50. Yılı

294 0

Köln Yunus Emre Enstitüsünde Öğretmenler Günü münasebetiyle 24 Kasımda “Almanya’da Türkçenin 50. Yılı”  konulu bir panel düzenlendi.

Köln Başkonsolosluğu ve Milli  Eğitim Ataşeliğinin himayesinde yapılan toplantı uzun bir süre Münster Valiliği Eyalet Türkçe dersleri müdürü olarak görev yapmış ve hâlihazırda Münster Türk-Alman Topluluğu başkanı olan Dr. Ulrich Hillebrand’ın konuşmasıyla başladı. 

Hillebrand’ın konuşmasının ardından Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gençer’in moderatörlüğünde Dr. Ulrich Hillebrand, Prof. Dr. Ahmet Ünalan ve Üzeyir Savurgan’ın konuşmacı olduğu bir panel düzenlendi.

Panelde, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde Türkçenin genel durumunun yanı sıra,  anadil ve yabancı dil dersi olarak Türkçe’nin tarihi gelişimi ve Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti makamlarınca hazırlatılan Türkçe dersleri eğitim materyalleri ele alınmıştır.   

Related Post

Arakan’da ‚insani felaket‘ uyarısı

Posted by - 2. September 2017 0
BM Genel Sekreter Sözcülüğü’nden yapılan açıklamaya göre Guterres, Arakan’da ‚insani felaketin‘ önlenmesi için güvenlik operasyonlarını sürdüren Myanmar güçlerine, sükûnet ve itidal…

Dom kilisesi hırsızı yakalandı

Posted by - 1. August 2017 0
Bu hafta sonunda Dom kilisesine girerek hem hırsızlık yapıp, hemde etrafa zarar veren hırsızı polisler yakaladı. Hırsızlığı iki kişinin yaptığını…