Almanya’da koronavirüs tedavisi için yeni bir yöntem uygulanmaya başlandı

585 0

Almanya’da koronavirüs hastalığı ağır ilerleyen hastaların bağışıklık sistemini güçlendirmek için yeni bir yöntem uygulanıyor.

Köln Üniversite Hastanesi koronavirüsü hastaları için yeni bir tedavi yöntemi sunuyor.

Köln Üniversite Hastanesi’ndeki transfüzyon bölümü, koronavürüsü tanısı konmuş, bu hastalığı geçiren ve iyileşen insanların kan plasmasından alınan antikorlar rahatsızlığı ağır seyreden hastalara enjekte edecek.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre bu tedavi yöntemini ilk kez Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde Köln Üniversite Hastanesi kullanacak.

Koronavirüs testleri pozitif çıkan ve iyileşen hastalar arasından, enfekyologlar ve virologlar tarafından seçilen kişilerin kan plazmalarından elde edilecek yüksek konsantrasyonlu antikorlar, hastalığı ağır bir şekilde geçiren kişilere enjekte edilecek. Böylelikle ağır hastaların bağışıklık sistemi güçlendirilerek hastalığa karşı daha dirençli duruma gelmeleri planlanıyor.

Köln Üniversite Hastanesi koronavirüs hastalığından kurtulmuş ve kan plazması bağışlamak isteyen insanların başvurularını bekliyor.

Related Post

BALIK İÇİN EHLİYET GEREKİYOR

Posted by - 2. Februar 2018 0
Japonca’da ismi „fugu“ olan bu balon balığı çeşidi, Japon mutfağının en pahalı yiyeceklerinden. Balığın karaciğeri, bağırsakları ve yumurtalıkları tetrodotoksin adı…