Almanya’da fırtına hayatı olumsuz etkiledi

342 0

Almanya’da öğle saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan Sabine Kasırgası, ağaçların yerlerinden sökülmesine, çatı kaplamalarının ve yol tabelalarının uçmasına yol açtı. Saatte 150 kilometre hıza ulaşması beklenen kasırga dolayısıyla Almanya’nın bir çok kentinde okullar tatil edildi.

Alman Meteoroloji Servisi (DWD) 150 kilometre hıza ulaşacağını tahmin ettikleri Sabine Kasırgası için
Kara, demir ve hava yolu ulaşımını da olumsuz etkileyen fırtınadan dolayı bir çok tren ve uçak seferi iptal edildi, gecikmeler yaşanmaya devam ediyor. Alman Demir Yollarının (DB) ülkenin bir çok yerinde raylara düşen yabancı maddelerden dolayı aksaklıklar meydana geldiğini bildirdi. Kara yollarında da kaza riski ve yolların tıkanabileceği uyarısında bulunuldu.

Borussia Mönchengladbach ile FC Köln futbol müsabakası kasırga nedeniyle ertelendiği Alman Futbol Federasyonu tarafından belirtildi. İngiltere Premier Lig, Hollanda Eredivisie’nin de aralarında bulunduğu avrupa’nın diğer liglerinde de maçların bazıları fırtına nedeni ile iptal edildi.

Related Post

Türkiye’den gelenlere test zorunluluğu

Posted by - 25. Dezember 2020 0
Almanya’ya Türkiye’den gelenler için test sonucu getirme zorunluluğu getirildi. Almanya’da Türklerin yoğun yaşadığı Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nde riskli bölgelerden gelenlere koronavirüs…

Top Model of the World

Posted by - 26. Juli 2017 0
Mısır’ın El Gouna Kentinde bu yıl 24. düzenlenen Top Model of the World yarışmasına bir birinden güzel mankenler katıldı. 49…