Almanlardan çifte standart

405 0

“Oylar HDP’ye” başlığı altında Almanya’nın Köln kentinde bir ara gelen HDP’liler yaklaşık bin 500 kişinin katılımıyla seçim mitingi yaptı. Mitinge katılım organizatörlerin beklentisinin çok altında oldu. Miting alanın dolmaması etkinliğin geç başlamasına sebeb oldu.

Almanya, ‚Türkiye’deki seçimler için Almanya’da seçim kampanyası yasağı kararı‘ almıştı. Buna rağmen HDP’nin seçim mitingi gerçekleştirmesi çifte standart olarak yorumlanıyor.

Çok sayıda Polisinin koruması altında gerçekleşen mitingde bütün imkanların sunulması dikkatlerden kaçmadı.

Mitingde bir konuşma yapan Hayko Bağdat Selahattin Demirtaş’ın konuşmasını kalabalığa telefonunu mikrafona tutarak dinlettirdi. Milletvekilliği iptal edilen Turgut Öker’de konuşmacılar arasındaydı. Kuzey Ren Vestfalya Parlementosu eski milletvekilleri Arif Ünal ve Özlem Alev Demirel’de birer konuşma yaptı.

HDP Milletvekilleri Tuğba Hezer ve Ahmet Yıldırım’a Polis konuşma yaptırmadı. Polis yaptığı açıklamada HDP milletvekillerinin siyasi konuşma yapacaklarından dolayı bu şekilde bir önlem aldıklarını belirtti.

Almanya Kasım 2015 seçimlerinde Tük siyasetçilerin Almanya’da türk vatandaşlsrıyla bir ara gelmesini engellemiş ve iki ülke arasındakinilişkileri bitirme noktasına getirmişti.

Related Post

DİTİB manevi rehber yetiştirecek

Posted by - 16. September 2022 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, hastanelerde hastalara manevi destek hizmeti verecek “Seelsorge (Manevi Rehberlik)…

DİTİB’den deprem bölgesine 2400 jeneratör

Posted by - 11. Februar 2023 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), iş insanları ve hayırseverlerin katkılarıyla toplanan 2400 jeneratör, asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine gönderildi.…